fbpx

Wakacje w Zielonej Górze

Ach… wakacje — beztroski smak dzieciństwa. Niegdyś 2 miesiące pełne zabawy i szaleństw, a dziś: zaledwie kilka dni urlopu. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcemy jak najlepiej wykorzystać każdą wolną dobę. A jeśli czytasz ten wpis, to w tym roku zapewne padło na Zieloną Górę — i to bardzo dobry wybór! Za moment opowiemy Ci o kilku najciekawszych atrakcjach dostępnych w naszym mieście i zaprosimy Cię do pewnego, ciekawego kompleksu rozrywkowego. Masz już spakowaną walizkę?

Zwyczajowe atrakcje wakacyjne w Zielonej Górze

Zwyczajowe, bo każdy turysta powinien choć raz w życiu je odwiedzić. A nawet powiemy więcej — wizyta w Zielonej Górze bez postawienia stopy w poniższych miejscach zakrawa na zbrodnię!

Palmiarnia i Park Winny

To jedyne w swoim rodzaju takie miejsce w Polsce. Połączenie winnicy i palmiarni na pierwszy rzut oka może wydawać się nietypowe (i chyba faktycznie takie jest), ale w rzeczywistości działa doskonale!
Po wspięciu się na sam szczyt wzgórza Twoim oczom ukaże się piękna panorama okolicy. Słynna Zielonogórska Palmiarnia stała się na tyle popularna, że dla wielu osób stanowi symbol miasta. Nic, tylko zwiedzać!

Ogród Botaniczny z Mini ZOO

Ten wielki ogród ma ponad 2 hektary powierzchni, i choć liczy sobie też prawie 100 lat — to nadal wywołuje olbrzymie wrażenie. To miejsce idealne dla osób, które kochają podziwiać egzotyczną roślinność!Tu czekają na Ciebie:
Nie myśl jednak, że znajdziesz tam tylko kwiaty i drzewa. Na terenie ogrodu znajduje się też bowiem Mini ZOO, w którym obejrzysz zwierzęta takie jak kozy czy surykatki. Świetna zabawa dla całej rodziny!

Centrum Nauki Keplera

Tym razem propozycja dla bardziej ciekawskich świata. Na Centrum Nauki Keplera składają się dwie placówki: Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus. Ich nazwy powinny mówić same za siebie!
W pierwszej z nich będziesz mógł samodzielnie przeprowadzić eksperymenty naukowe (np. z fizyki lub chemii), natomiast w drugiej — obejrzysz projekcje filmowe o tematyce kosmosu na olbrzymiej kopule.

Wakacje w Zielonej Górze — chcesz czegoś więcej?

Jest całkiem spora szansa, że powyższe atrakcje zobaczysz na każdej zielonogórskiej top-liście. Dlatego specjalnie dla osób głodnych “czegoś więcej” przygotowaliśmy dodatkowe miejsce: kompleks rozrywki i wypoczynku Park 79.

Po wysiłku nie zapomnij o… solidnym relaksie

Przyznaj: też masz takie chwile, w których myślisz tylko o relaksie w gorącej saunie. Świetnie się składa: bo Fluo to nie tylko miejsce, w którym pozytywnie się zmęczysz, ale też… odpoczniesz za wszystkie czasy!
Klasyczny masaż na ciepłym olejku winogronowym? A może zabieg z wykorzystaniem gorących kamieni bazaltowych? Wybierz swoją ulubioną opcję, a następnie odpręż zmęczone ciało — i umysł też.

Dzień pełen aktywności w Parku 79 w Zielonej Górze

Niektórzy najbardziej lubią grę w kręgle, inni — trening na siłowni. Zdarzają się też jednak goście, którzy przychodzą tylko do pełnego emocji kasyna. Niczego nie narzucamy — to Ty wybierasz swoją ścieżkę!
A gdy po całym sportowym dniu zacznie burczeć Ci w brzuchu, to koniecznie odwiedź też naszą restaurację Wino i Grono. Tak, ona również wchodzi w skład Parku 79, podobnie jak 4-gwiazdkowy hotel Grape Town.
Wszyscy czekamy na Ciebie przy Alei Wojska Polskiego 79 w Zielonej Górze.
Przeżyj swój wymarzony, sportowy dzień razem ze znajomymi lub rodziną! Do zobaczenia!

Wakacje w Zielonej Górze

Ach… wakacje — beztroski smak dzieciństwa. Niegdyś 2 miesiące pełne zabawy i szaleństw, a dziś: zaledwie kilka dni urlopu. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcemy jak najlepiej wykorzystać…

Czytaj dalej...